Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A krízisközpontokban és menedékházakban, illetve az emberkereskedelem áldozatait fogadó átmeneti szállásokon folyamatos volt az ellátás.
A világjárvány okozta bezártság miatt óhatatlanul is megemelkedik a segélyhívó vonalakra érkező hívások száma, mivel a felfokozott állapotban sokkal inkább kialakulhatnak konfliktusok – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Boglacsik Tímea, az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot (OKIT) felügyelő Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. (CSBO) szakmai igazgatója. A szakember úgy véli, a pandémia hatásai mellett annak is betudható a hívásszám-növekedésük, hogy „egyre gyakrabban kommunikálunk ebben a kérdésben, s hívjuk föl a figyelmet arra, hogy van segítség, és a kapcsolati erőszak áldozatai éjjel nappal elérhetik a telefonos segítséget nyújtó szolgáltatásunkat” – fogalmazott. Tehát egyre többen mernek segítséget kérni, ha kapcsolati erőszak áldozatává válnak.
Boglacsik Tímea úgy véli, a pandémia okozta bezártság miatt
A szakember kiemelte, hogy a tavaly a megszokottnál is jobban, fokozottan ügyeltek arra, hogy folyamatosan és kiszámíthatóan elérhető legyen az ellátórendszer. A krízisközpontokban és menedékházakban, illetve az emberkereskedelem áldozatait fogadó átmeneti szállásokon folyamatos volt az ellátás, nem fordulhatott olyan elő, hogy ha valakinek menekülnie kellett, ne találtak volna neki olyan biztonságos helyet, ahol segítették volna őt az újrakezdéseben.
Boglacsik Tímea elmondta a lapnak, hogy, az elmúlt 4-5 évben folyamatosan emelkedő volt a tendencia, 9000-9500 hívást kaptak ezekben az esztendőkben. Tavaly viszont, a járvány első évében 10 ezer 500-nál is több hívás érkezett, és a figyelemfelhívó kampányok, és az egyre többféle szolgáltatás miatt az idén még többen tárcsázzák majd a segélyvonalat.